od 1 września 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 8 w Sanoku --- ZAPRASZAMY  
׀  dokumenty  ׀  e-dziennik  ׀  plan lekcji  ׀  nasze innowacje  ׀  programy i wymagania edukacyjne  ׀  ważne druki  ׀  konsultacje nauczycieli  ׀  kontakt  ׀

  - AKTUALNOŚCI

  DLA UCZNIÓW

  - UCZNIOWIE

  - SAMORZĄD

  - KONKURSY

  - LAUREACI

  - SUKCESY UCZNIÓW

  - GALERIA G2

  - ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

  - PROJEKTY EDUKACYJNE

  DLA RODZICÓW

  - ZAPISY DO SZKOŁY

  - RADA RODZICÓW

  - E-DZIENNIK   

  - KONSULTACJE
                  NAUCZYCIELI   

  - PLAN LEKCJI   

  - KONTAKT   

  O NAS

  - HISTORIA SZKOŁY

  - DYREKCJA

  - GRONO PEDAGOGICZNE

  - PEDAGOG i PSYCHOLOG

  - BIBLIOTEKA

  - KRONIKA WYDARZEŃ

  - KANAŁ-YOUTUBE

  - O NAS W MEDIACH

  - HISTORIA WWW

  - DYŻURY NAUCZYCIELI

  EDUKACJA

  - JĘZYK POLSKI

  - HISTORIA

  - JĘZYKI OBCE

  - MATEMATYKA 

  - INFORMATYKA

  - SPORT

  NASZE DZIAŁANIA

  - PROGRAMY I PROJEKTY

  - WOLONTARIAT

  - EKOLOGIA

  - PCK

  - CYFROWOBEZPIECZNI

  - OTRZĘSINY
          - rok 2014
          - rok 2013
          - rok 2012
          - rok 2011
          - rok 2010
          - rok 2009
          - rok 2008
          - rok 2007
          - rok 2006
          - rok 2005
          - rok 2004


  - POKAZ TALENTÓW

  - KLUB MIŁOŚNIKÓW
                       FILMOWYCH

  - GAZETKA ZOŚKA

  - WYCIECZKI

 
Movie1

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH
"W krainie bajek"
14
października (tj. środa) 2009 roku,  od godziny 930 do 1230

materiał opracowany przez:
Kinga Nowicka z klasy 2e,
Aleksandrę Kobylańską, Karolinę Bojarską,
Hieronima Dąbrowskiego, Kacpra Drwięgę z klasy 2d,
Krzysztofa Dziadosza z klasy 2c,
Gabriela Gierulę, Tomasza Micka z klasy 3c,
Bartka Tutaka z klasy 3d
Uroczyste rozpoczęcie.
W krainie bajek to jest dopiero „coś”…
Jak co roku najważniejszym elementem otrzęsin jest ich tematyka. Propozycje były różne: państwa, zespoły i wiele innych, jednak po długich naradach zdecydowano, że tematem przewodnim tegorocznych otrzęsin będą BAJKI.
Niezawodni Pani Marzena Brejta i Pan Wacław Bojarski, udali się do wszystkich pierwszoklasistów, aby rozstrzygnąć kto jaką otrzyma bajkę, i tak:
Klasa 1a – TELETUBISIE na czele z Panią Anną Dmitrzak,
Klasa 1b – KUBUŚ PUCHATEK na czele z Panią Marią Trzeciak,
Klasa 1c – BARBIE na czele z Panem Januszem Piotrowskim,
Klasa 1d – FLINSTONOWIE na czele z Panią Zenoną Kaliniecką,
Klasa 1e – SMERFY na czele z Panią Izydorą Rydzosz,
Klasa 1f – PSZCZÓŁKA MAJA na czele z Panią Haliną Jaremko.
Gdy nadszedł długo oczekiwany dzień wszyscy byli bardzo podekscytowani. Jednak oprócz dobrej zabawy ważna również była część oficjalna tego dnia. Właśnie w tym celu punktualnie o godz. 9:15 zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w uroczystym apelu. Po wejściu sztandaru na salę, wszyscy razem odśpiewali hymn narodowy, a potem przyszedł czas na ślubowanie. Przewodniczący klas wraz ze swoimi kolegami i koleżankami wypowiedzieli bardzo ważne słowa przysięgi.
Po zajęciu swoich miejsc, głos zabrała Pani Anna Trebenda – dyrektor szkoły, która wygłosiła przemówienie o godnym reprezentowaniu gimnazjum przez nowo zaślubionych i stwierdziła, iż od dnia dzisiejszego są pełno prawnymi członkami naszej społeczności szkolnej. Opowiedziała nam także życiorys Królowej Zofii, która jest patronką szkoły. Po wysłuchaniu przemowy wszyscy z uśmiechami na twarzy udali się do swoich sal, aby przygotować się do części mniej oficjalnej.
Prezentacja klas.
O godz. 9.50 na sali gimnastycznej zaczęły się schodzić pierwsze klasy. Metamorfozy jakie zostały przeprowadzone podczas tych paru minut były niesamowite: kolorowe stroje, maski, akcesoria, makijaże, transparenty, po prostu cudownie.
Po upewnieniu się, że wszyscy są już na sali przyszedł czas na rozpoczęcie imprezki. Całą zabawę poprowadził niezastąpiony i jedyny w swoim rodzaju Pan Wacław Bojarski. Hałas jaki panował na sali uniemożliwiał rozpoczęcie zabawy, dlatego też prowadzący wprowadził przerywniki „Bombaaa”, „Lelo” oraz „Szum - STOP!”. Gdy wreszcie nastała cisza na salę poproszono jury, w składzie
- Domnika Łesak - Smurf Ważniak,
- Pamela Uznańska - Barbie,
- Gabriela Adamska - Teletubiś Tinki Łinki,
- Paulina Sitek - Pszczółka Maja,
- Justyna Piecuch - Jaskiniowiec Wilma,
- Magdalena Kuna - Tygrysek.

Wreszcie przyszedł czas na prezentacje klas. Na pierwszy odstrzał poszła klasa 1c z rzucającym się w oczy pojazdem – Barbie Fiatem 126p. Jednak ponad wszystko najlepsza była urodziwa panna Barbie wraz z pięknym Kenem. Potem przyszedł czas na klasę 1e. Ich jednolite stroje i pięknie wykonany transparent z hasłem: „Chociaż ładne stroje macie z nami nigdy nie wygracie”, dawał wiele do myślenia. Potem klasa 1a zaskoczyła nas wspaniale wykonanym Teletubisiowym odkurzaczem oraz niezastąpionym widokiem TINKI – ŁINKI z czerwoną torebeczką ;). Następnie wleciało do nas całe stado pszczół z urodziwym i grubiutkim Guciem i piękną Mają. Kolejne klasy też nie dały za wygraną…
Klasa 1d zaprezentowała doskonale wykonany pojazd Flinstonów i wspaniały okrzyk.
1b też nas nie zawiodła i przedstawiła nam uprzejmego Kubusia ze Stumilowego lasu. Za te wszystkie wysiłki każda z klas została obdarzona po maksymalnej liczbie punktów.


Rozpoznaj postać z bajki.
Pan Wacek zaproponował konkurs, którego głównym celem było rozpoznanie po gadżetach tytułu bajki.
Na początek ze swego wielkiego czarodziejskiego worka wyjął "chińską miseczką". Sędziowie pomocniczy rozdali każdej klasie karty zadaniowe i długopisy, aby po chwili zostały na nich zapisane tytuły bajek.
Tylko klasa 1e, uzyskując 6 punktów, rewelacyjnie odgadła tytuł, przy pierwszym, zaprezentowanym, bajkowym gadżecie. Chodziło oczywiście o bajkę "Kung Fu Panda".
Kolejne gadżety prezentowane w przerwach między konkurencjami pozwoliły na odgadnięcie tytułu bajki wszystkim klasom. I, tak:
- "chińskie pałeczki",
- "chiński kapelusz",
- "gesty kung fu",
- "miś w chińskim stroju",
i wszystko stało się jasne.
 


"Karmienie misia".
W tej rywalizacji udział brał jeden chłopak i jedna dziewczyna.
Chłopak trzymając banana w ręce, miał za zadanie nakarmić nim dziewczynę, natomiast dziewczyna z marchewką w ręku miała nakarmić chłopaka.
Musieli wykonać to precyzyjnie, w jak najkrótszym czasie. Jednak mieli to utrudnione, ponieważ ich oczy były przepasane chustką.
Najlepszy czas miała klasa 1e, następnie klasa 1a, 1f, 1d, 1c oraz klasa 1b.


"Pościg Dipsi".
Konkurencja polegała na slalomie, na czas trzech chłopaków i trzech dziewczyn z każdej klasy, z tym, że pierwsza para biegła z tacą pełną piłek, a następna poruszała się na hulajnodze. I tak do momentu, aż chłopcy zamienili się miejscami z dziewczynami. Wszystko rozpoczęło się od losowania par eliminacyjnych.
Niektórzy z rozpędu nie łapali zakrętów i wcale nie Ci co byli najszybsi wygrali tą konkurencję. Liczyła się koordynacja, spryt i sprawność slalomowa.
  

"Taniec Łabędzia"
W tej konkurencji udział wzięli:
- z klasy 1a:
Sonia Kujawa, Sebastian Kucharski

- z klasy 1b:
Klaudia Kielar, Maciej Kuczma

- z klasy 1c:
Dominika Malec, Grzegorz Zabawski

- z klasy 1d:
Brygida Stanisławczyk, Michał Gawlik

- z klasy 1e:
Joanna  Grządziel, Andrzej Myszczyszyn

Rywalizacja  polegała na tym, że pary musiały zatańczyć, jak w balecie, w rytm utworu Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie”.
Nie było to jednak takie proste. Pomiędzy nimi znajdował się balon i cała zabawa polegała na tym, aby nie spadł on na podłogę. Po zaciętej rywalizacji, w której odpadały poszczególne pary, konkurencję tą, wygrała klasa 1c
.


"Rajd Wilmy"
W konkurencji nr 6 brało udział po dwie osoby z każdej klasy - chłopak i dziewczyna.
Zawodnicy musieli jak najszybciej włożyć na siebie pudełka z otworami od spodu. "Kartonowe pojazdy” sięgały uczestnikom po łydki co utrudniało bieganie. Następnie zawodnicy ścigali się slalomem między pachołkami.
Emocje tej konkurencji były ogromne gdyż była to jedna z ostatnich  konkurencji  na tej imprezie. Uczestnicy byli bardzo skoncentrowani i zdeterminowani. Przedstawiciele klas bardzo dzielnie pokonywali kolejne pachołki, ale także  zdarzały się małe potknięcia. Kibice nie ustawali w dopingu, co bardzo pomagało zawodnikom.
W końcowej fazie konkurencji uczestnicy musieli szybko, ale ostrożnie wysiąść z pojazdu i unieść go góry.


"Quiz Ważniaka"
Była to ostatnia konkurencja rozegrana podczas Otrzęsin Klas Pierwszych.
Z każdej klasy wybrano po dwóch reprezentantów. Usiedli oni po turecku  na środku sali gimnastycznej i patrzyli na siebie badawczo.
Gdy już zapadła cisza, Pan Wacław Bojarski wytłumaczył, na czym będzie polegał quiz. Każda z klas losowała numer pytania, które będzie zadawał Pan Wacek.
Oczywiście przedstawiciele zostali poinstruowani, że nie mogą od razu „wypalić” z odpowiedzią, gdyż będzie to oznaczało dyskwalifikację. Wszystko przechodziło sprawnie i szybko. Pan Wacław zadawał pytanie, przedstawiciele naradzali się i padała odpowiedź. W większości przypadków były to poprawne odpowiedzi zapewniające uśmiechy na twarzach wielu osób. Trafiło się też kilka błędnych odpowiedzi, co nie przeszkodziło w świetnej zabawie. Użyto dwóch zestawów pytań. Jeden z nich dotyczył bajek; tematu przewodniego otrzęsin, a drugi naszej szkoły i nie tylko, co okazało jedno z pytań – „Jaka jest marka pojazdu Pani Zeni”.
Konkurencja nie trwała długo, mimo to, po jej zakończeniu na większości twarzy gościł pogodny uśmiech i zadowolenie. Oby wszystkie konkurencje kończyły się tak wesoło. 

"W obiektywie"
Na deser, jak zwykle "misz - masz" naszych fotoreporterów.
Każdy może znaleźć tu coś dla siebie i o sobie. Zapraszamy do przeglądania bogatej galerii zdjęć.


TABELA WYNIKÓW

 
G2 to już historia od:
Sanockie szkoły
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4
I Liceum Ogólnokszałcące
II Liceum Ogólnokszałcące
Zespół Szkół nr 1
Zespół Szkół nr 2
Zespół Szkół nr 3
Zespół Szkół nr 5


 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja