׀  dokumenty  ׀  dziennik  ׀  kontakt  ׀  nasze innowacje  ׀  bank testów  ׀  przetargi  ׀  księga gości  ׀

  - AKTUALNOŚCI

  - KOMITET HONOROWY
     budowy sali gim.

  - LAUREACI

  - SUKCESY UCZNIÓW

  - KRONIKA

  - DZIENNIK   

  - SAMORZĄD

  - UCZNIOWIE

  - DYREKCJA

  - NAUCZYCIELE

  - HISTORIA

  - HISTORIA WWW

  - ZOŚKA 2014

  - OTRZĘSINY

  - FESTIWAL

  - POKAZ TALENTÓW

  - RAJD I KLAS

  - NASZE PROJEKTY

  - FINGERBOARD

  - KANAŁ-YOUTUBE

  - O NAS W MEDIACH

  - REPORTER

  - JĘZYK POLSKI

  - JĘZYK ANGIELSKI

  - JĘZYK FRANCUSKI

  - JĘZYK NIEMIECKI

  - WARTO ZNAĆ

  - MATEMATYKA 

  - INFORMATYKA

  - WYCIECZKI

  - SPORT

  - BIBLIOTEKA

  - KOŁO EKOLOGICZNE

  - PCK

  - ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

  - BANK TESTÓW

  - DOKUMENTY

  - PRZETARGI

  - KSIĘGA GOŚCI

 
Movie1


AKTUALNOŚCI


 205 || Pokazy doświadczeń fizycznych na Politechnice Rzeszowskiej!!!…

   O tym, że fizyka może być ciekawa i interesująca mogli przekonać się uczniowie klasy 3b. 8 maja 2015r. uczestniczyli w „Pokazach doświadczeń fizycznych” prezentowanych przez pracowników Katedry Fizyki Politechniki Rzeszowskiej.
Program pokazów obejmował doświadczenia z :
Mechaniki” ,działu : „Poprzez zabawę do praw fizyki” i Optyki”. Doświadczenia demonstrowali : dr Tadeusz Jasiński, dr Jan Mamczur, mgr Krzysztof Kiszczak, mgr Paweł Wnuk, dr hab. Tomasz Więcek prof. Prz.
Pokazy pozwalały uczniom wzbogacić swoją wiedzę z fizyki, poznać praktyczne jej zastosowanie w życiu codziennym.
Uczniowie mogli nie tylko obserwować doświadczenia, ale również brać w nich czynny udział. W jednym z doświadczeń z optyki uczestniczyła uczennica klasy 3b - Joanna Wicik.
Wieczorem udali się wraz z opiekunami p .Jadwigą Dąbrowską , p. Marzeną Brejtą i p. Anną Gładysiewicz do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl „Sąsiedzi” Michała Bałuckiego - polityczną komedię, która bezlitośnie wyszydza narodowe przywary.

 Środa 28.05.2015 || Dodała: Jadwiga

.
 204 || 2 edycja konkursu „Le français? – C’est facile!” – już wkrótce!…

 rWitajcie!
Przed Wami druga edycja konkursu języka francuskiego „Le français? – C’est facile!”.
Oto zestaw pytań konkursowych. Ze względu na przypadający obecnie okres wycieczek i nieobecność wielu spośród Was w szkole, przesłanie odpowiedzi w nieprzekraczalnym terminie do 18 czerwca 2015 r. do godz. 24:00 będzie równoznaczne ze zgłoszeniem się osoby chętnej do udziału w konkursie.
Powodzenia ! :)

    Zestaw pytań

 Środa 27.05.2015 || Dodała: Beata

.
 203 || 2 edycja konkursu „Le français? – C’est facile!” – już wkrótce!…

   Witajcie!

Przed Wami druga edycja konkursu języka francuskiego „Le français? – C’est facile!”. Już wkrótce otrzymacie zestaw pytań konkursowych. Ze względu na przypadający obecnie okres wycieczek klasowych i szkolnych, regulamin konkursu został zmodyfikowany tak, by wszyscy chętni do uczestniczenia w konkursie mieli możliwość przesłania odpowiedzi.
Zgłoszenia przyjmuje p. Beata Jankowska.

A oto punkty regulaminu konkursu, które uległy zmianie:

     §4 Przebieg i zasady konkursu:

  1. W dniu 28 maja 2015 r. na stronie internetowej G2 zamieszczony zostanie zestaw pytań i zadań konkursowych. Będzie to pierwszy, a zarazem jedyny etap 2 edycji konkursu „Le français? – C’est facile!”.

  2. Uczniowie będą mieli czas do czwartku 18 czerwca 2015r. do godziny 24:00 na znalezienie odpowiedzi i przesłanie ich na adres g2.lefrancaiscestfacile@interia.pl

  3. Odpowiedzi będą indywidualnie przesyłane przez każdego uczestnika konkursu.

  4. Odpowiedzi muszą być zamieszczone w treści maila, a nie w załączniku, podpisane imieniem i nazwiskiem.

  5. Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony do dnia 21 czerwca 2015r., zaś uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu zakończenia roku szkolnego 2014/2015.

    §7 Zgłoszenia:

  1. Uczniowie zgłaszają swój udział w konkursie u nauczyciela j. francuskiego do dnia 27 maja 2015 r.
     

Wtorek 26.05.2015 || Dodała: Beata

.
 202 || Wymiana polsko-francuska…

   We wtorek - 12 maja 2015r. w godzinach popołudniowych uczniowie Gimnazjum nr 2, biorący udział w wymianie polsko-francuskiej z Collège Sainte Ide z Lens we Francji z wielką radością powitali swoich korespondentów.
   Po krótkim powitaniu, goście zwiedzili szkołę i udali się do rodzin, u których mieli mieszkać podczas pobytu w Sanoku. Po początkowych problemach w nawiązaniu kontaktu, dość szybko udało nam się porozumieć.
Następnego dnia – w środę – 13 maja 2015 r. o godzinie 8:00 wyjechaliśmy na wspólną wycieczkę. Jej trasa zawiodła nas do Łańcuta, gdzie zwiedziliśmy zamek, oranżerię i wozownię. Później udaliśmy się do Przemyśla, gdzie zwiedziliśmy Starówkę i zjedliśmy pyszne lody. Czas podróży w autokarze umilały nam przygotowane specjalnie na tę okazję piosenki. Chcieliśmy zapoznać naszych korespondentów z muzyką, jakiej słuchamy na co dzień. Nie ograniczyliśmy się jednak tylko do odtwarzania piosenek, lecz sami śpiewaliśmy najbardziej lubiane „kawałki”. Nasi nowi przyjaciele nie pozostali nam dłużni i również przyłączyli się do zabawy, ochoczo prezentując własny repertuar. Około godziny 18:30 powróciliśmy do Sanoka. Na terenie OW „Sosenki” zostało zorganizowane ognisko – czekały na nas przepyszne kiełbaski, pieczony chleb, herbata, soki i smaczne bułeczki.. Byliśmy już odrobinę zmęczeni, jednak zdecydowaliśmy się jeszcze pojechać do restauracji McDonald’s, gdzie, bardziej w celach towarzyskich, niż konsumpcyjnych, w świetnych humorach wspólnie spędziliśmy czas.
   W czwartek o godzinie 8:00 udaliśmy się do szkoły, w której nasi korespondenci wzięli udział w zorganizowanych specjalnie dla nich zajęciach: Uczestniczyli w lekcji oraz wzięli udział w przygotowanych dla nich zabawach i quizach. Około 10:00 udaliśmy się do Muzeum Budownictwa Ludowego. Tam w uroczej scenerii drewnianych zabudowań nasze koleżanki dokonały prezentacji zwiedzanych obiektów, „szlifując” równocześnie język francuski, zaś panowie przewodnicy ochoczo uzupełniali te prezentacje zabawnymi anegdotami i ciekawymi treściami. Po obiedzie czekała nas wyjątkowa wizyta: Udaliśmy się do Urzędu Miasta, gdzie w Sali Herbowej nastąpiło spotkanie z Zastępcą Burmistrza – panem dr Piotrem Uruskim, który wręczył Francuzom pamiątkowe upominki. Chwilę później czekała nas ogromna niespodzianka – mimo natłoku służbowych zajęć przyjął nas również w swoim gabinecie pan Burmistrz Tadeusz Pióro. Mieliśmy możliwość przekonać się, że mimo niezbyt dużych rozmiarów, gabinet Burmistrza Królewskiego Miasta Sanoka jest w stanie pomieścić prawie sześćdziesiąt osób. Sam Pan Burmistrz zaś nie szczędził słów pochwały dla uczniów G2, którzy kilka miesięcy wcześniej nawiązali kontakty mailowe z francuskimi korespondentami, a następnie z radością przystąpili do planowania spotkania. Następnie nasi goście mieli okazję zobaczyć sanocki zamek i poznać twórczość słynnego Zdzisława Beksińskiego. Po południu część z nas zabrała swoich korespondentów na wspólnego grilla, a część udała się z gośćmi na zaporę w Solinie.
   15.05.2015r. o godzinie 8:00 miało miejsce wręczenie drobnych upominków oraz krótki program artystyczny, przygotowany przez uczniów naszego gimnazjum. Tego dnia  w smutnych nastrojach pożegnaliśmy naszych kolegów, do których mimo tak krótkiego ich pobytu bardzo się przywiązaliśmy.
Nie możemy się już doczekać kiedy wkrótce ponownie się spotkamy!

 Poniedziałek 25.05.2015 || Dodała: Paulina

.
 201 ||  WYNIKI MIĘDZYKLASOWEGO TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO:…

KLASY I:
1A 2:1 1D (11:8; 11:5; 9:11) Skład 1a – Samanta Pelc, Wojtek Grządziel i Radek Fedak. Skład 1d – Julka Dziadosz, Filip Goc i Wiktor Dżugan

KLASY II:
Walkowerem zwyciężyła klasa 2a, bo jako jedyna wystawiła reprezentację złożoną z trzech zawodników: Paula Martynus, Adrian Bieniek i Jakub Wojtowicz. Reszta klas nie stanęła do rywalizacji ze względu na niepełne składy.

KLASY III:
3B 3:2 3D (11:4; 10:12; 11:8; 11:6; 9:11) Skład 3b - Ola, Kuba i Tomek Korneccy. Skład 3d – Karolina Struś, Kamil Gliściak i Damian Malchar
Sędzią głównym: Jakub Burnatowski z klasy 3d
 

 Poniedziałek 25.05.2015 || Dodała: Kinga

.
 200 || "Wir sind im Herzen Europas"...

W dniu 6 maja w naszej szkole odbył się pierwszy, pisemny etap kolejnej już edycji konkursu z języka niemieckiego "Wir sind im Herzen Europas" pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka.
W konkursie wzięło udział 27 uczniów z sanockich gimnazjów. Ośmiu szczęśliwców przeszło do drugiego, ustnego etapu, który odbędzie się 27 maja.
Wśród nich znaleźli się dwaj uczniowie z naszego gimnazjum: Piotr Mól kl. 3b i Jakub Piech z kl. 2a.

Gratulujemy i trzymamy za was kciuki. A jest o co walczyć! Trójka zwycięzców pojedzie na dwa tygodnie do Niemiec! Powodzenia!

 Środa 20.05.2015   ||     Dodały: Anna i Grażyna
.
 199  || WYNIKI TURNIEJU UNIHOKEJA „UNIGIM 2015”...

RUNDA I – 14 maja

KWIATONATORSCOSMOS SHARKS 4:7
Bramki: Korczyński 3, Paszczyński 1, Balazs 7,

MASAKRATORZYKARPATY KROSNO SSA 5:14
Bramki: Wolanin 1, Mokrzycki 4, Gaworecki 6, Szałajko 7, Szomko 1,

KWIATONATORSMASAKRATORZY 9:5
Bramki: Korczyński 5, Paszczyński 4, Wolanin 2, Mokrzycki 3,

COSMOS SHARKSKARPATY KROSNO SSA 5:10
Bramki: Balazs 3, Suchyna 2, Gaworecki 6, Szałajko 2, Szomko 2,

KWIATONATORSKARPATY KROSNO SSA 10:11
Bramki: Korczyński 7, Paszczyński 3, Gaworecki 6, Szałajko 5,

COSMOS SHARKSMASAKRATORZY 7:6
Bramki: Suchyna 2, Balazs 5, Mokrzycki 1, Wolanin 5,

KLASYFIKACJA „KRÓLA STRZELCÓW”: M. Gaworecki 18, D. Korczyński 15, M. Balazs 15, J. Szałajko 14, Ł. Paszczyński 8, K. Wolanin 8, H. Mokrzycki 8, M. Suchyna 4, M. Szomko 3,


 

Drużyna

Punkty

Bramki

I

KARPATY KROSNO SSA

6

35:20 (+15)

II

COSMOS SHARKS

4

19:20 (-1)

III

KWIATONATORS

2

23:23

IV

MASAKRATORZY

0

25: 21 (+4)


 

 Wtorek 19.052015   ||     Dodała: Sebastian
.
 198  || Witajcie Kochani Konkursowicze !...

Świetnie poradziliście sobie z 5 etapem konkursu. Następna i zarazem ostatnia runda konkursu wyłoni zwycięzców. W związku z tym, że większość z Was wyjechała na wycieczkę, postanowiłyśmy przedłużyć wam czas na rozwiązywanie ostatniego 6 ETAPU o 1 tydzień.
Odpoczywajcie spokojnie, ale nie zapomnijcie o konkursie.

 

  'Easy as ABC'- etap 6
 

 Poniedziałek 18.05.2015   ||     Dodała:Barbara i Izydora
.
 197  || Nasi uczniowie na podium w 1 LO!!!...

14 maja 2015 r. uczniowie naszej szkoły osiągnęli ogromny sukces w Międzypowiatowym Konkursie Matematyczno - Fizycznym zorganizowanym przez I LO im. KEN w Sanoku.
W tym roku laureaci tego konkursu uzyskają punkty liczące się w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, ponieważ jest on na kuratoryjnej liście konkursów wpisywanych na świadectwo.
Tytuł laureata w części matematycznej otrzymały:
- Daria Wielgosz - kl. 2 a zajmując I miejsce na podium.
- Joanna Wicik – kl. 3 b - II miejsce.
Laureatami części fizycznej zostali :
- Hubert Rybka – kl . 3 b i II miejsce na podium,
- Joanna Wicik - kl. 3 b - III miejsce.
Ponadto :
Bartłomiej Czerwiński - kl. 3 a zajął II miejsce w konkursie fotograficznym „Zjawiska fizyczne w świecie roślin, zwierząt i ludzi.”
Zdjęcie wykonał Bartłomiej Czerwiński z klasy 3a.

 Piątek 15.05.2015   ||     Dodała: Jadwiga
.
 196 || Zbiórka makulatury.…

Wielka zbiórka makulatury
Zadanie 8 - eko
18 maja (poniedziałek) 740 - 900, 1600 - 1730,
19 maja (wtorek) 740 - 900, 1600 - 1730,
20 maja (środa) 740 - 900,
Zapraszamy całą społeczność szkolną
do zbiórki makulatury
Opiekunowie: p. Maria Trzeciak, Aneta Pelc

 Piątek 15.05.2015 || Dodała: Maria

.
 195  || 'Easy as ABC'...

Zbliżamy się do końca naszej rywalizacji i w grze pozostali już tylko najwytrwalsi zawodnicy! Gratulujemy Wam Waszej silnej woli i samozaparcia, ale przede wszystkim ogromnej wiedzy bo ani na chwilę nie odpuszczacie, nie zwalniacie tempa i trzymacie wysoki poziom. Oby tak dalej!!!
Przed Wami przedostatni, piaty etap – zapraszamy do rozwiązywania zadań i przesyłania odpowiedzi.
Uczestników, którzy wyjeżdżają na wycieczkę do Włoch prosimy o przesłanie odpowiedzi do piątku. Zachęcamy również do zapoznania się z poprawnymi odpowiedziami do zadań etapu czwartego i korektą wyników klasyfikacji generalnej po trzech etapach konkursowych.
Mocno trzymamy kciuki za uczestników, którzy pozostali w rywalizacji – połamania głów!!!
 

  'Easy as ABC'- etap 5
 

 Poniedziałek 11.05.2015   ||     Dodała: Izydora i Barbara
.
 194 || "224 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja"…

W dniu 30 kwietnia w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji "224 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja", w trakcie której nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią wydarzeń i pieśniami związanymi z powstaniem pierwszej w Europie i drugiej na świecie Ustawy Zasadniczej. Przygotowane wiersze, piosenki, fragmenty Konstytucji 3-majowej i prezentacja multimedialna wprowadziły atmosferę zadumy i refleksji nad losem Ojczyzny i naszych przodków. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 1a i 1b pod opieką p. Daniela Sękowskiego i zespół wokalny pod kierownictwem p. Gabrieli Sochy.

 Środa 6.05.2015 || Dodał: Daniel

.
 193 || Współzawodnictwo o tytuł "NAJLEPSZEJ KLASY G2" - jesteśmy już po 14 zadaniach…

Prezentujemy kolejne wyniki w rywalizacji o tytuł "NAJLEPSZEJ KLASY" Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku.

 Jesteśmy już po 14 zadaniach. Nastąpiły przetasowania w klasyfikacji generalnej klas. Na pierwsze miejsce wysunęła się klasa 3b, drugie zajmuje klasa 3a, a na wysokiej trzeciej lokacie utrzymuje się klasa 1c. GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom rywalizacji, ale szczególnie naszym pierwszoklasistom.

Zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami tej rywalizacji w dziale SAMORZĄD/Najlepsza Klasa.

Przypominamy, że w każdym działaniu liczy się współpraca całego zespołu klasowego. Tylko wspólnie możecie uzyskać najlepszy wynik. Zbliżamy się do połowy naszej rywalizacji. Do końca jeszcze wiele zadań. Wszystko jeszcze może się zdarzyć.

JESZCZE RAZ ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W NASZYM WSPÓŁZAWODNICTWIE.

 Czwartek 7.05.2015 ||     Dodały: Marzena, Maria, Aneta
.
 192 || „Omnibus Matematyczny”…

5 maja 2015 w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych odbył się finał VIII edycji konkursu „Omnibus Matematyczny” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych, w którym uczestniczyły nasze uczennice Katarzyna Sworst (1a), Daria Wielgosz (2a), Klaudia Jagielska (2a).
Miło nam poinformować, że I miejsce i tytuł laureata na poziomie klas I gimnazjum uzyskała Katarzyna Sworst. Daria Wielgosz zajęła 4 miejsce wśród uczniów klas II.
Rozdanie nagród dla laureatów konkursu odbędzie się 27 maja 2015r. w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 Środa 6.05.2015 || Dodała: Anna

.
 191 || Egzamin gimnazjalny…

W dniach 21-23 kwietnia uczniowie klas trzecich pisali egzamin gimnazjalny.
Wszyscy trzymamy kciuki, aby trzyletnia praca zaowocowała wysokimi wynikami i pozwoliła na kontynuowanie nauki w wybranej szkole ponadgimnazjalnej.
Tylko dla naszych laureatów z j. angielskiego i francuskiego stres był mniejszy, ponieważ zostali zwolnieni z trzeciej , językowej części egzaminu, uzyskując maksymalną liczbę punktów.
 

 Środa 6.05.2015 || Dodał: Adam

.
 190 || "Młodzi głosują"…

W czwartek 30.04 uczniowie naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskim projekcie "Młodzi głosują" organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Młodzieżowe wybory prezydenckie przygotował zespół uczniów klasy 2a: Justyna Biskup, Milena Wojtoń, Aleksandra Dubis i Rafał Huta, zaś koordynatorami akcji byli p. Adam Wal i p. Daniel Sękowski.
Po przeliczeniu oddanych głosów okazało się, że zdecydowanym faworytem był Janusz Korwin-Mikke.
Dzięki takim projektom uczniowie poznają w praktyce zasady i znaczenie wyborów , a także podejmują - często po raz pierwszy - ważną aktywność obywatelską.
 

 Środa 6.05.2015 || Dodał: Adam

.
 189 || Filmowcy – amatorzy z G2 pokazali co potrafią!…

Cieszące się dużym zainteresowaniem ubiegłoroczne warsztaty filmowe zorganizowane przez Kinoteatr Projekt z Lublina oraz sanockie BWA, również w tym roku przyciągnęły wielu uczniów G2.
Liczba chętnych do wzięcia w nich udziału wzrosła niemal dwukrotnie. I tak oto grupa 21 osób – uczniów kl. 1a, 1b, 1c i 1d pod opieką p. Beata Jankowskiej spędziła trzy interesujące dni zgłębiając tajniki sztuki filmowej. W klimatycznej atmosferze wnętrz BWA młodzież poznawała podstawowe zasady konstruowania krótkich form filmowych, uczyła się tworzyć scenopisy, storyboardy, odgrywać improwizowane scenki oraz tworzyć etiudy według własnych pomysłów. Dwie wybrane etiudy zostały uwiecznione i po zmontowaniu będą przedstawione szerszemu gronu odbiorców. Warto podkreślić ogromny entuzjazm uczestników, ich zaangażowanie oraz zapał, niejednokrotnie studzony był przez Prowadzących warsztaty – p. Emilię i p. Andrzeja Rusinów, którym należą się ogromne podziękowania za umiejętne przekazanie wiedzy. Podziękowania kierujemy również do Dyrektora BWA – p. Sławomira Woźniaka, który z pełnym zrozumieniem i poświęceniem użyczył naszym zapalonym filmowcom lokalu do ich twórczych zmagań. Z nadzieją na kontynuację za rok – serdecznie dziękujemy!
 

 Wtorek 5.05.2015 || Dodała: Beata

.
 188 || Czytelnictwo w kwietniu…

Miesiąc kwiecień - to dobry czas dla czytelnictwa naszej szkoły.
Wypożyczonych zostało 237 książek. Tym razem zwyciężyła kl. 1D - 32 wypożyczone książki, 3C zajęła miejsce II z 27 wypożyczonymi książkami, miejsce III zajęli nauczyciele - 23 wypożyczone książki. GRATULUJEMY!
 

 Wtorek 5.05.2015 || Dodała: Dorota

.
 187 ||  MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO…

W dniach 11-13 maja br. odbędzie się MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO.

Klasy III - poniedziałek (11.05)
Klasy II - wtorek (12.05)
Klasy I - środa (13.05)

Zapraszamy!!!

 Wtorek 5.05.2015 || Dodała: Kinga

.
 186 ||  Wyniki turnieju unihokeja klas I, 30 kwietnia 2015 r.…

1. 1b – 1a 20:4
Bramki: D. Szymański 2, J. Szałajko 16, K. Zając 2, K. Szychowski 4,

2. 1a – 1d 1:17
Bramki: K. Szychowski 1, D. Florczak 3, K. Hajduk 5, S. Szczudlik 7, J. Milczanowski 2,

3. 1d – 1b 11:7
Bramki: K. Hajduk 4, S. Szczudlik 6, J. Milczanowski 1, J. Szałajko 5, D. Szymański 2,

Klasyfikacja końcowa:
 - I miejsce - 1d
 - II miejsce – klasa 1b

 - III miejsce – klasa 1a
Klasa 1c nie przystąpiła do zawodów.

„KRÓL STRZELCÓW” - JAKUB SZAŁAJKO (1b) – 21 bramek
 

 Poniedziałek 4.05.2015 || Dodał: Sebastian

.
 185 || „Poszukiwania”…

Dnia 10 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sanoku.
Jan Stasiczak, uczeń klasy Ia został wyróżniony w kategorii – recytacja.
Serdeczne gratulacje!
 

 Poniedziałek 4.05.2015 || Dodała: Dorota

.
 184 || Sukces naszych uczniów!…

28 kwietnia 2015 r. zakończyła się VI edycja międzypowiatowego konkursu geograficznego „Mistrz Geografii Fizycznej”, którego finał zorganizowany był w I LO w Sanoku.
Konkurs przygotowany był na najwyższym poziomie, przez nauczycielki z I LO Annę Demkowską i Bożenę Myćkę, oraz doradcę metodycznego geografii Anetę Pelc reprezentującą CDN w Sanoku.
Do udziału w konkursie chętnie stawili się uczniowie z sanockich oraz okolicznych gimnazjów. Ogółem w rywalizacji wzięło udział 19 osób z 7 szkół (Gimnazjum nr 1 w Sanoku, Gimnazjum nr 2 w Sanoku, Gimnazjum nr 3 w Sanoku, , Gimnazjum w Tarnawie Dolnej, Zespół Szkół w Komańczy, Gimnazjum w Rzepedzi, Publiczne Gimnazjum w Bukowsku).
Naszą szkołę reprezentowali : Beata Nowicka z 3a , Piotr Mól oraz Przemysław Pelc z 3 b. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy geograficznej i w klasyfikacji zbiorowej wywalczyli dla naszej szkoły II miejsce. Gratulacje !!!

 Poniedziałek 4.05.2015 || Dodała: Aneta

.
 183  || 'Easy as ABC'...

Witajcie kochani!
To już czwarta runda, tym razem trochę poetycko. :) Chyba przez tę piękną wiosnę przychodzą do głowy takie marzycielskie tematy:)
Miłego główkowania. Pozdrawiamy
 

  'Easy as ABC'- etap 4

 Poniedziałek 4.05.2015   ||     Dodała: Izydora i Barbara
.
 182 || Powiatowy Finał Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego…

W piątek 24 kwietnia w Jaćmierzu odbył się Powiatowy Finał Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Wzięła w nim udział reprezentacja naszego gimnazjum w składzie: Łukasz Paszczyński, Kamil Lewicki, Mateusz Florczak. Do konkursu przygotowany był również Jakub Żubryd, pełniący rolę zawodnika rezerwowego.
Konkurs składał się z trzech części: toru sprawnościowego, miasteczka ruchu drogowego i testu teoretycznego. Tym razem nie udało się stanąć na podium jednak miejsce w pierwszej szóstce najlepszych drużyn z powiatu jest sporym wyróżnieniem.
Gratulacje dla naszych rowerzystów!!!

 Wtorek 28.04.2015 || Dodała: Janusz

.
 181 || Galeria G2…

Przedstawiamy kolejną Galerię G2.
Tym razem swoje prace prezentują:

Jakub Wojtowicz, Angelika Ciupka, Klaudia Jagielska, Daria Wielgosz, Rafał Huta, Justyna Biskup, Julia Bujas, Izabela Skotnicka, Dominika Milczanowska, Kamila Szczepanik, Aleksandra Lubińska, Dominika Baran, Sandra Kiwior, Ilona Izdebska, Ewelina Łuczka, Karolina Kot, Oliwia Kuźmiak, Jakub Mokrzycki.

GRATULACJE!!!

 Wtorek 28.04.2015 || Dodała: Gabriela

.
 180 ||  UNIHOKEJ…

WYNIKI TURNIEJU UNIHOKEJA KLAS II 24 kwietnia 2015 r.
1. 2a – 2c 11:7
2. 2c – 2a 12:14
Bramki: M. Gaworecki 12, S. Gładysz 8, J. Hajduk 4, M. Durda 1, J. Matuszek 7, R. Gawlak 3, K. Wolanin 9.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
 - I miejsce – klasa 2a
 - II miejsce – klasa 2c
 - Klasa 2b nie przystąpiła do sportowej rywalizacji.

„KRÓL STRZELCÓW” - MICHAŁ GAWORECKI (2a) - 12 bramek
TURNIEJ UNIHOKEJA KLAS I ZOSTANIE ROZEGRANY 30 KWIETNIA (CZWARTEK) O GODZ. 14.15 ! (czas gry: 3x7 min., skład drużyny: 4+1)

 Poniedziałek 27.04.2015 || Dodał: Sebastian

.
 179  || 'Easy as ABC'...

Kochani
Poradziliście sobie świetnie z zestawem 2. Poniżej zamieszczamy wyniki oraz klucz odpowiedzi. Pracujcie wytrwale bo czekają na was atrakcyjne nagrody.
 

  'Easy as ABC'- etap 3

 Poniedziałek 27.04.2015   ||     Dodała: Izydora i Barbara
.
 168 || "Żonkile"…

W 72 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, zorganizowało ogólnopolską akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile", pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów – często były to właśnie żonkile.
Nasza młodzież chętnie włączyła się w akcję. 20 kwietnia cała społeczność szkolna miała za zadanie przyjść ubraną na żółto, a własnoręcznie wykonane żonkile, przypięte do koszulek prezentowały się pięknie.
Uczniowie, którzy wyjątkowo aktywnie włączyli się w przeprowadzenie akcji na terenie szkoły, to:
kl. 3a - O. Bury, M. Skoczółek, M. Obuch, K. Jakiel, P. Winkowska, G. Dymek, A. Kapustyńska,
kl. 2b - A. Krzyżanowska, N. Gurgacz, N. Fedak,
kl. 1b - K. Kosturska, M. Myćka, M. Wójcik

 Piątek 24.04.2015 || Dodała: Gabriela

.
 167  || Nasi laureaci!!!...

 Jest nam niezmiernie miło poinformować, że aż 4 uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata konkurów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, a są to:
Joanna Wicik (3b) i Anna Krzyżanowska (2b) z języka francuskiego oraz Hubert Rybka (3b) i Julia Futyma (3b) z języka angielskiego.
Uczennica klasy 2a Daria Wielgosz uzyskała tytuł finalisty konkursu matematycznego.
Dzięki Wam osiągnęliśmy najwyższe wyniki w wśród sanockich gimnazjów (G1- 2 laureatów, G3- 1 laureat, G4- 1 laureat).
Jesteśmy z Was dumni. Godnie reprezentujecie naszą szkołę. Serdecznie gratulujemy!

 

 Poniedziałek 20.04.2015   ||     Dodała: Anna
.
 166  || Zasiądą w ławach poselskich - już po raz trzeci...

Z wielką radością i dumą informujemy, że zespół w składzie Paulina Myćka (kl. 3b) i Joanna Wicik (kl. 3b), przygotowany przez p. Adama Wala, został zakwalifikowany do udziału w XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
Nasz zespół, jako jedyny z Sanoka, będzie reprezentował województwo podkarpackie w tym prestiżowym, ogólnopolskim projekcie.
Organizatorem XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.
Jest to akcja edukacyjna mającą na celu naukę postaw obywatelskich oraz współodpowiedzialności młodych ludzi za przestrzeń publiczną i promowanie aktywnych postaw społecznych.
Sukces zespołu cieszy tym bardziej, że mimo wielkiej konkurencji (o 30 mandatów poselskich z województwa podkarpackiego ubiegało się ponad 90 uczniów) uczniowie naszego gimnazjum już po raz trzeci będą uczestniczyć w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży, rozwijając swoje zainteresowania i angażując się w sprawy społeczne.

 Poniedziałek 20.04.2015   ||     Dodała: Adam
.
 165  || UNIHOKEJ KLAS III...

WYNIKI TURNIEJU UNIHOKEJA KLAS III17 kwietnia 2015 r.
1. 3c – 3d 3:5
Bramki: H. Wolanin 2, A. Krzysztof 1, D. Korczyński 3, K. Gliściak 1, J. Burnatowski 1,

2. 3d – 3a 9:7
Bramki: K. Olearczyk 2, D. Korczyński 7, Ł. Paszczyński 4, D. Gęsicki 1, M. Balazs 2,

3. 3a- 3c 16:5
Bramki: M. Balazs 6, M. Suchyna 2, Ł. Paszczyński 7, D. Gęsicki 1, H. Wolanin 2, A. Krzysztof 1, P. Skwirski 2,

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
I miejsce – klasa 3d
II miejsce – klasa 3a
III miejsce – klasa 3c
KRÓL STRZELCÓW” - ŁUKASZ PASZCZYŃSKI (3a) - 11 bramek
TURNIEJ UNIHOKEJA KLAS II ZOSTANIE ROZEGRANY 24 KWIETNIA (PIĄTEK) O GODZ. 14.15 ! (czas gry: 3x7 min., skład drużyny: 4+1)

 Poniedziałek 20.04.2015   ||     Dodała: Sebastian
.
 164  || 'Easy as ABC'...

Pierwsze koty za płoty!!!
Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i przystąpili do naszego konkursu ‘Easy as ABC’. Wysoko podnieśliście poprzeczkę! Zachęcamy do zapoznania się z poprawnymi odpowiedziami i szczegółowymi wynikami rywalizacji po pierwszym etapie. Przed Wami drugi etap konkursowy. Życzymy powodzenia i za wszystkich mocno trzymamy kciuki!
Powodzenia!!!

  'Easy as ABC'- etap 2

 Poniedziałek 20.04.2015   ||     Dodała: Izydora
.
 163 || Czytelnictwo w marcu…

Miesiąc marzec wypadł nieco gorzej w czytelnictwie naszej szkoły. Byliśmy gorsi od poprzedniego roku o ponad 100 przeczytanych książek.
Prawdopodobną przyczyną jest brak nowości czytelniczych, o które pyta młodzież.
W rankingu czytelnictwa w marcu 2015 zwyciężyła kl. 1B - 34 wypożyczone książki, tuż za nią znaleźli się nauczyciele - 33 książki a na miejscu trzecim uplasowała się kl. 3C z 26 książkami. GRATULUJEMY.
Przypominamy o zasadach korzystania z biblioteki.
1. Książkę wypożyczamy na 1 miesiąc.
2. Jeśli książka jest nam potrzebna dłużej, przedłużamy termin wypożyczenia.
3. Za przetrzymanie książki 1 miesiąc dostajemy minus 10 pkt.

 Środa 15.04.2015 || Dodała: Dorota

.
 162  || „Ratujmy tygrysy”...

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę udziału w akcji „Ratujmy tygrysy”, której organizatorem jest WWF Polska i tym samym wykazali się ogromną wrażliwością na los tych pięknych, dzikich zwierząt zagrożonych wyginięciem.
Dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy deklarowaną kwotę abonamentu miesięcznego, którą przekazaliśmy na konto organizacji. W odpowiedzi otrzymaliśmy maila z podziękowaniem za „piękny gest serca”, który pozwoli „na długotrwałą i systematyczną ochronę tygrysów oraz będącej w potrzebie przyrody”. Liczymy na dalsze wsparcie z Waszej strony.
Potrzeby są ogromne, dlatego nawet najmniejsza kwota wrzucona do puszki ma znaczenie. Mamy nadzieję, że podjęte działania dadzą Wam mnóstwo satysfakcji. Życzymy wytrwałości!

 Poniedziałek 13.04.2015   ||     Dodała: Izydora
.
 161  || 'Easy as ABC'...

Zapraszamy wszystkich uczniów naszego gimnazjum do udziału w szkolnym konkursie języka angielskiego pod nazwą ‘Easy as ABC’.
W każdy poniedziałek, przez kolejnych sześć tygodni, na stronie internetowej naszej szkoły znajdziecie test konkursowy składający się z trzech zadań (gramatyka, słownictwo, kultura krajów anglojęzycznych) za które możecie uzyskać maksymalnie 30 punktów. Na Wasze odpowiedzi, przesyłane drogą mailową na adres easyasabckonkurs@gmail.com czekamy do soboty tego samego tygodnia do godz.12:00.
W temacie wiadomości należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz numer etapu. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest udział we wszystkich 6 etapach – o zwycięstwie zadecyduje łączna ilość punktów uzyskanych za wszystkie zadania konkursowe. Dla zwycięzców i wyróżnionych, którzy wyłonieni zostaną w trzech grupach wiekowych – klasy pierwsze, drugie i trzecie, przewidziane są atrakcyjne nagrody. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz zachęcamy do rozwiązywania zadań pierwszego etapu. Życzymy połamania głów i mamy nadzieję, że rozpalicie swoje szare komórki do czerwoności. Za wszystkich mocno trzymamy kciuki.
Powodzenia!!!

  'Easy as ABC'- etap 1

 Poniedziałek 13.04.2015   ||     Dodała: Izydora

 
Sanockie szkoły
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4
I Liceum Ogólnokszałcące
II Liceum Ogólnokszałcące
Zespół Szkół nr 2
Zespół Szkół nr 3
Zespół Szkół nr 4
Zespół Szkół nr 5


 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja