od 1 września 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 8 w Sanoku --- ZAPRASZAMY  
׀  dokumenty  ׀  e-dziennik  ׀  plan lekcji  ׀  nasze innowacje  ׀  programy i wymagania edukacyjne  ׀  ważne druki  ׀  konsultacje nauczycieli  ׀  kontakt  ׀

  - AKTUALNOŚCI

  DLA UCZNIÓW

  - UCZNIOWIE

  - SAMORZĄD

  - KONKURSY

  - LAUREACI

  - SUKCESY UCZNIÓW

  - GALERIA G2

  - ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

  - PROJEKTY EDUKACYJNE

  DLA RODZICÓW

  - ZAPISY DO SZKOŁY

  - RADA RODZICÓW

  - E-DZIENNIK   

  - KONSULTACJE
                  NAUCZYCIELI   

  - PLAN LEKCJI   

  - KONTAKT   

  O NAS

  - HISTORIA SZKOŁY

  - DYREKCJA

  - GRONO PEDAGOGICZNE

  - PEDAGOG i PSYCHOLOG

  - BIBLIOTEKA

  - KRONIKA WYDARZEŃ

  - KANAŁ-YOUTUBE

  - O NAS W MEDIACH

  - HISTORIA WWW

  - DYŻURY NAUCZYCIELI

  EDUKACJA

  - JĘZYK POLSKI

  - HISTORIA

  - JĘZYKI OBCE

  - MATEMATYKA 

  - INFORMATYKA

  - SPORT

  NASZE DZIAŁANIA

  - PROGRAMY I PROJEKTY

  - WOLONTARIAT

  - EKOLOGIA

  - PCK
          - krew bez tajemnic
          - nasze konkursy
          - nasze osiągnięcia
          - ZR PCK Sanok
          - ZASŁUŻENI
          - ciekawe linki


  - CYFROWOBEZPIECZNI

  - OTRZĘSINY

  - POKAZ TALENTÓW

  - KLUB MIŁOŚNIKÓW
                       FILMOWYCH

  - GAZETKA ZOŚKA

  - WYCIECZKI

 
Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku...

ZARZĄD REJONOWY PCK w Sanoku


Materiał ze spotkania, które odbyło się
w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
w Rzeszowie Oddział w Sanoku


30 listopada 2006 roku zarząd naszego koła oraz działacze wraz z Panią Marią Trzeciak udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oddział Sanok.

Zaraz po zakończonych zajęciach zebraliśmy się przed szkołą i zwartą grupą podążyliśmy do Centrum Krwiodawstwa. Szybkim marszem dotarliśmy na ulicę Konarskiego a potem wprost pod drzwi RCKiK.

Na początku naszej wizyty otrzymaliśmy od pani kierownik buty ochronne, w których wyglądaliśmy prawie jak Smurfy. Po założeniu ochraniaczy udaliśmy się na pierwsze piętro budynku gdzie zostaliśmy zaprowadzeni do poczekalni dla krwiodawców. Wszyscy wygodnie siedliśmy w fotelach i słuchaliśmy pani naczelnik, która opowiadała nam o krwi i jej znaczeniu. Mówiła również, że krew jest największym darem, jaki możemy dać drugiej osobie. Po krótkiej rozmowie przeszliśmy do miejsca gdzie owa krew jest oddawana. Stały tam trzy wygodne, niebieskie fotelo-łóżka a przy nich nakastliki, na których znajdowały się przyrządy potrzebne do poboru krwi. Przy łóżkach znajdowały się również urządzenia, które mieszały już oddaną krew. Jeden z naszych kolegów wypróbował te wygodniutkie łoża. Jak powiedział w tak wygodnym fotelu jeszcze nie siedział. Następnie przeszliśmy do pomieszczenia obok gdzie znajdowała się “wirówka” do krwi, która oddzielała jej składniki. Pani naczelnik mówiła nam również o sposobach oddawania krwi. Słuchaliśmy jej z wielką uwagą. Pani kierownik powiedziała nam również, że RCKiK w Sanoku ma rocznie około 3000 krwiodawców są nimi głównie studenci. Po wykonaniu zdjęć przeszliśmy do pomieszczenia gdzie znajdowała się wielka “lodówka”, a w niej krew zapakowana w specjalne worki oraz opatrzona w odpowiednie etykiety. Pani kierownik poinformowała nas, że jest to krew zdatna do wydania. Dowiedzieliśmy się również, że Centrum Krwiodawstwa w Sanoku zaopatruje w krew szpitale w takich miejscowościach jak: Lesko, Ustrzyki Górne, Ustrzyki Dolne oraz oczywiście Sanok. Jednej z naszych towarzyszek zrobiło się słabo na widok tak dużej ilości krwi. Szybko, więc zrobiliśmy kilka zdjęć i z powrotem udaliśmy się do poczekalni. Po chwili odpoczynku i rozmowie z panią naczelnik wykonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się w kierunku wyjścia.

Na parterze pożegnaliśmy się i podziękowaliśmy pani kierownik za tak miłe przyjęcie. Nasza pani opiekun powiedziała, że niedługo przyniesiemy do Stacji Krwiodawstwa plakaty z konkursu, jaki odbył się w naszej szkole.

Pamiątkowo otrzymaliśmy ankietę, jaką muszą wypełnić osoby chętne do donacji krwi oraz ulotkę promującą oddawanie krwi, którą rozdają “Krewniacy”.

Zdjęliśmy ochraniacze z butów i wyszliśmy z budynku Krwiodawstwa. Na tym zakończyła się nasza wizyta w Centrum Krwiodawstwa.

Pani Trzeciak powiedziała że naszym następnym wyjściem będzie wizyta w Szpitalu Miejskim gdzie podarujemy przez nas zrobione kartki świąteczne osobom tam przebywającym.

ZOBACZ KWESTIONARIUSZ
DLA KRWIODAWCÓW

 
G2 to już historia od:
Sanockie szkoły
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 4
Szkoła Podstawowa nr 6
Gimnazjum nr 1
Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 4
I Liceum Ogólnokszałcące
II Liceum Ogólnokszałcące
Zespół Szkół nr 1
Zespół Szkół nr 2
Zespół Szkół nr 3
Zespół Szkół nr 5


 

wszelkie prawa zastrzeżone © waja